Webmaster Ticaret Forumu
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
saç ekimi

baturhantasdelenSaç ekimi
baturhantasdelen
#1
Saç ekimi 1930’lu yıllarda uygulanmaya başlanıp gelecek yıllarda gelişerek devam eden bir tedavidir. Bu tedavi şekli kalıcı saç dökülmelerini eski haline getirmek ve kişinin sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlar. Dünyada bugün binlerce insan kalıcı saç dökülmesini tedavi ettirmek üzere saç ekim merkezlerine başvuruyor. 
Sapphire FUE tekniği ise bu tedavi tekniklerinden bir tanesi. FUE tekniğinden farklı olarak bu yöntemde Sapphire blade kullanılır. Sapphire blade, saç ekiminde en önemli ve sonucu direkt etkileme özelliğine sahip olan “kanal açma” aşamasında kullanılan özel bıçaklara verilen isimdir. İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen safirden elde edilen bu özel safir bıçaklar, saç ekimi operasyonunun yaygınlaşması ve dünyada yoğun ilgi görmesi sonucunda, daha ileri teknoloji sunabilmek adına yapılan çalışmalar sonucu elde edilmiştir. Sapphire FUE tekniği ismini bu bıçaklardan almıştır.
Sapphire FUE tekniği FUE tekniği geliştirilerek bugünkü halini almıştır. Bu teknikte safir bıçaklar kullanılmasının bir çok avantajı vardır. Diğer tekniklerdeki gelişmelerde olduğu gibi Sapphire FUE tekniği de, hataları en aza indirgemek ve konfordan ödün vermemek adına yapılan geliştirmeler sonucu ortaya çıkmıştır. Operasyonlardaki başarı oranı da bununla beraber sürekli olarak artış göstermektedir. 
 
sapphire-fue-uc.jpg
 
Sapphire FUE tekniği ve Sapphire Blade’in avantajları nelerdir?
Sapphire Blade, FUE tekniğinde kullanılan çelik uçlu bıçaklarla kıyaslandığında daha avantajlıdır. Çünkü çelik uçlu bıçaklar kullanım süresi boyunca keskinliklerini daha çabuk kaybeder ve doku hasarı riski artar. Fakat Sapphire FUE tekniği kullanılan sapphire uçlu bıçaklar sayesinde doku hasarı riski düşüktür. Çünkü sapphire bıçaklar sert, dayanıklı, keskinliğini kaybetmeyen ve pürüzsüz yüzeyli bir kristalden yapılır. Bununla birlikte sapphire bıçaklar antibakteriyeldir ve kan dolaşımını bozmaz.
Sapphire FUE tekniğinde kullanılan sapphire bıçaklar ile açılan kanallar kan dolaşımını ve doku kalitesini bozmadığı için saç foliküllerinin kanallara daha çabuk adapte olmasını sağlar. Saç ekiminde ekilen foliküllerin tutması, doğal ve sağlıklı bir sonuca ulaşmak için çok önemlidir. Sapphire FUE tekniği de bu sebeple açılan kanalların yapısı sayesinde foliküllerin çok daha çabuk adapte olmasını sağlar. Ayrıca bu bıçaklar kanalların mikro düzeyde açılmasını sağladığı için de operasyon sonrası iyileşme süresi de kısalmış olur.
Sapphire FUE Tekniği kullanılan sapphire bıçakların antimikrobiyal olması sayesinde enfeksiyon riskini engeller.Alpha Hair Central / +90 543 257 42 01 numaralı telefondan WhatsApp üzerinden “Ücretsiz Saç Analizi” yaptırabilirsiniz.
Ara
Cevapla
toptanci
#2
Saç ekimi, şu anda kelliğe karşı en güzel çözüm olmuştur. Ancak saç ekimine giden yola girmeden önce bunu engellemek için henüz saçlar yerinde duruyorken önlem almakta fayda var. Nitekim bu önlemlerin başında saçlar uzunken saçların bakımını iyi yapmak geliyor.

Saç dökülmesine çözümler için bir içerik önerisi bırakıyorum. Umarım faydalı olur: https://www.erkeklersoruyor.com/erkek-ba...-q14619248
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 02-03-2021, Saat: 04:11